Savikrohv on kahtlemata üks eriline ja jätkuvalt populaarust koguv unikaalne siseviimistlusmaterjal. Kummutame kohe alguses aastate taguse müüdi, et see pudiseb. 15-aastase kogemusega siseviimistlusettevõte A-Viimistluse OÜ tegevjuht Anvar Valge sõnul on tänapäevane materjal väga hea ja vastupidav, tuleb ainult õigesti paigaldada ja lõppviimistleda. Tooted on testitud Saksamaa laborites ja vastavad kõrgetele kvaliteedi normidele. Savikrohv sobib ideaalselt kasutamiseks nii vanades kui kaasaaegsetes hoonetes ja ka kortermajas.
Savikrohvil, mis on toodetud siin samas Lõuna-Eestis, on palju häid omadusi. Tänu looduslikule päritolule on materjal allergiavaba. Lisaks on savikrohv kuumakindel, sobib kasutamiseks ahjudel ja soemüüridel ning omab ainulaadset võimet tasakaalustada õhuniiskuse kõikumisi ruumis. Mida paksem krohvikiht, seda parem. Tänapäeval on väga aktuaalne ökoloogilise jalajälje vähendamine. Savikrohv vastab ka neile tingimustele, kuna on toodetud päikeseenergiaga ja on lihtsasti taaskasutatav.
Värvivalik on lai. Segades omavahel erinevat värvi savikrohvi peenviimistluskrohve on võimalik saavutada rohkelt sooje toone ja kui lisada veel ka looduslikke värvipigmente, on võimalik saavutada üle 500 erineva värvitooni.
Efekti tekitamiseks on savikrohvile võimalik lisada dekoratiivseid lisandeid (linaluud, põhku, purustatud merekarpe, marmoripuru), kanda peale motiive, trafarette (sh 3D efektiga), läiget (savistucco) või rullmustrit tapeedi ilme saavutamiseks.
Heledamate toonide puhul saab savikrohvitud seinal teha kohtparandusi ja alati on võimalik määrdunud või parandatud seinu savi- või kaseiinvärvidega üle värvida.
Savikrohv sobib kasutamiseks kuivades siseruumides. Üldiselt kasutatakse peenviimistluses 0-1 mm terafraktsiooniga krohve, aga ka peenemat 0-05 mm-st. 0-1 mm terafraktsiooniga jääb lõpptulemus kergelt struktuursem kui peenemaga.
Savikrohvi peenviimistluskrohvi saab paigaldada paljudele aluspindadel, sõltuvalt materjalist on paigalduse etapid erinevad.
Kui nüüd võrrelda tavaviimistluse pahteldust ja värvimist saviviimistlusega, siis savikrohviga ei teki eriti mingit lihvimistolmu, kuna aluspinda ei ole vaja täiesti siledaks ajada. See teeb kokkuvõttes paigalduse kiiremaks ja isegi hind võib tulla soodsam. Nii saab vältida näiteks teatud juhtudel paneelmajades tülikaid pahteldus-värvimis ja seinade sirgu ajamise töid, aga see siiski sõltub konkreetse pinna olukorrast.
Ainukese miinusena saab savikrohvi puhul välja tuua selle, et niiskesse ruumi see ei sobi, sest puudub veekindlus. Sinna on sobilikumad spetsiaalse töötlusega lubikrohvid.
Tänu oma erilistele ja looduslikele omadustele on savikrohvi populaarsus aasta aastalt kasvanud ja ei ole vähe neid, kes juba naudivad oma kodus tervislikku, hubast ja sooja sisekliimat!