Dekoratiivne ja vastupidav: lubi marmoriino ahju ja kamina viimistluses

Otsite ideaalset lahendust ahju, kamina või korstnajala viimistlemiseks? Siinkohal juhib loodusehituse valdkonna ekspert Anvar Valge teie tähelepanu lubi marmoriinole. Tegemist on vastupidava, esteetiliselt kauni ja loodussõbraliku viimistlusmaterjaliga, mis sobib väga hästi nii uute kui renoveeritavate küttekehade katmiseks.

Mis on lubi marmoriino?

Lubi marmoriino on 100% kõrgkvaliteetsetest looduslikest toorainetest valmistatud satiinse struktuuriga pahtel, mis jäljendab nii looduskivi kui marmori tekstuuri. Marmoriinoga kaetud pinnad on kuuma- ja niiskuskindlad, praktiliselt hooldusvabad ning pika elueaga. Eestis toodab marmoriinosid Saviukumaja.

Kasutusalad

Lubi marmoriino suurepärane taluvus kõrge temperatuuri suhtes teeb selle ideaalse lahenduse just kaminate, ahjude ja soemüüride viimistluseks. Samuti on see sobilik materjal vannitoa ja tualettruumi seinte katmiseks ning köögitööpinna tagaseina dekoreerimiseks. Olge siiski ettevaatlik, kuna pind on veidi tundlik voolava vee ja rasvapritsmete suhtes ning vajab lisakaitset!
Loe lisaks

Mitmekülgsus ja dekoreerimise võimalused

Lubi marmoriino mitmekülgsus seisneb selle värvi ja struktuuri mitmekesisuses. Algselt valge pulber, mida on võimalik erinevate pigmentidega lihtsalt toonida, ja toonitud segusid veel omakorda segada, pakub lõputuid võimalusi unikaalsete ja isikupäraste pindade loomiseks.

Lubi marmoriino pinnastruktuur võib varieeruda – alates siledast kuni triibulise ja laineliseni välja, sõltudes sealjuures palju meistri käekirjast ja töövahenditest.

Lubi marmoriino võimaldab luua ka erinevaid viimistlusefekte, nagu läikiv, matt või kõrgläige. Need saadakse spetsiaalse vaha- või kruntkihi lisamisega viimistlusprotsessi viimases etapis.

Kasutades eritehnikaid, nagu sgrafiito või trafarett, on võimalik marmoriino pinnale lisada mitmesuguseid unikaalseid dekoratiivelemente.

Lisaks lubi marmoriinole on saadaval ka savi marmoriino, mis on oma omadustelt lubi marmoriinoga sarnane, kuid veelgi tundlikum oma niiskusresistentsuse poolest. Niiskuskindluse saab sellisel juhul tagada spetsiaalse kruntkihiga viimistlusprotsessi viimases etapis.

Kuidas viimistlemist teostada?

Lubi marmoriinoga ahju viimistlemine on teostatav protsess iga koduomaniku jaoks, kes on tuttav materjalide, töökorralduse ja tehnikatega. Sellegipoolest on soovitatav nõu pidada või kaasata kogenud spetsialisti, et tagada parim võimalik tulemus.

Suur pluss: Lihtne parandada!

Aja jooksul paratamatult tekkida võivate kriimustuste ja täkete parandamine on lihtne. See nõuab vaid lihvimist, marmoriinoga katmist, kuivatamist, uuesti lihvimist ja viimistlemist – ja parandused jäävad vaevu nähtavaks!

——–

A-Viimistluse (Anvar Valge) – loodusehituse valdkonna ekspert

A-Viimistluse meister Anvar Valge on viimistluse valdkonnas töötanud 27 aastat, neist 17 aastat on ta spetsialiseerunud looduslikele materjalidele. Pärast aastatepikkust tööd tavaviimistlusmaterjalidega, mis sageli sisaldavad kahjulikke osakesi, pööras Anvar oma tähelepanu loodussõbralikumatele toodetele, olles tänaseks valdkonnas kogenud ja sertifitseeritud ekspert.